Çalınan İnstagram Hesabını Kurtarma.

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda çalınan instagram hesabı nasıl geri alınır onu anlatacağım umarım faydalı olur.

İnstagram hesabım çalındı ne yapmalıyım?

Öncelikle instagrama kayıt olduğunuz e-posta adresini mutlaka hatırlamanız gerekiyor eğer hatırlamıyorsanız geri alma ihtimaliniz azalabilir.

Diyelim ki siz instagramda gezerken birden hesaptan attı ve şifrenizi girdiğiniz halde yanlış diyor sonra başka bir hesaptan profilinize bakıyorsunuz fotoğraflarınız siliniyor ve en son kullanıcı adınız değişiyor hiç telaş etmeyin öncelikle hemen instagrama kayıt olurken kullandığınız e posta adresinize giriş yapın. Şifrenizin değiştiğine dair bir mail alacaksınız hemen oraya tıklayın ve gelen mailin biraz altında bulunan “Bunu ben yapmadım” a tıklayın.

Sizi instagramın sekmesine atacaktır orda değiştirilen e-posta adresi, telefon numarası ve girilen ip adresi bölge olarak yazacaktır o kısımın ekran görüntüsünü alın (ilerde delil olarak sunabilirsiniz herhangi bir durumda) daha sonra şifre sıfırlama kısmı gelecek karşınıza şifrenizi karışık harf ve şekillerden oluşan kombinasyonlarla güçlendirin ve instagrama devam edin daha sonra hemen güncel e posta adresinizi doğrulayın, telefon numaranızı doğrulayın, facebook ile giriş yapın hesabınıza facebook’u bağlayın son ve en önemlisi 2 faktörlü korumayı aktif edin. Artık hesabınız güvende dilerseniz hesabınız çalan kişinin ip adresi ve giriş bilgileri ile karakola giderek şikayette bulunabilirsiniz.

2 Faktörlü Koruma Nasıl Açılır?

Öncelikle 2 faktörlü koruma nedir ondan bahsedeyim biraz.

2 faktörlü koruma hesabınız için ek koruma seçeneklerinden bir tanesidir hesabınızın şifresi eğer ki birinin eline geçerse giriş yapmaya çalıştığında karşısına kod ekranı gelecektir kod sizin telefon numaranıza geleceği için geçebilmesi İMKANSIZDIR.

Hattımı Değiştirdim Nasıl Kod 2 Faktörlü Doğrulamayı Geçeceğim?

İnstagram her türlü sorunu daha önceden görebildiği için 2 faktörlü korumayı açarken size yedek kodlarınızın ekran görüntüsünü aldırıyor siz almasanız bile galerinize kayıt ediliyor bu sayede hattınızı da değiştirseniz 2 faktörlü korumayı geçip instagram hesabınıza girebilirsiniz yeni numaranızı ekleyip doğrulamayı unutmayın yedek kodlar bitince instagrama girişte sorun yaşayabilirsiniz.

2 Faktörlü Korumayı Nerden Açacağım?

İnstagram > Profiliniz > Ayarlar > Güvenlik > İki faktörlü kimlik doğrulaması Burdan 2 faktörlü kimlik doğrulamasını açabilir ve hesabınızı güvene alabilirsiniz.

Evet yazımızın sonuna geldik bizi sosyal medyadan da takip edebilir ve yapamadığınız şeyler olursa sosyal medya hesaplarımdan iletişime geçebilirsiniz.

Anahtar kelimeler: çalınan instagram hesabı, hacklenen instagram hesabı çalınan instagram hesabı nasıl kurtarılır, çalınan instagram hesabını geri alma

Twitter.com/alp4eren

İnstagram.com/alper_19071

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir