İnstagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram’ın doğrulama rozeti aslında ne anlama geliyor?

Instagram’ın mavi tiki, sosyal medyada en çok imrenilen sembollerden biri haline geldi. Kullanıcı adının yanına yerleştirilen rozet, hesabın ‘kayda değer bir halk figürünün, ünlünün veya global markanın otantik bir varlığı’ olduğunu belirler. Gerçekleri sahtekarlardan ayırmak için tasarlandı, ilk önce ünlüler tarafından kullanıldı, böylece hayranlar aradıkları doğru profili bulduklarından emin olabilirler.

Nasıl başvurabilirim?

2018’den önce, mavi tik istemenin hiçbir yolu yoktu, sadece hesabınızın seçileceğini ummak zorundaydınız … ya da Kylie Jenner kadar ünlü olmak zorundasınız, ancak şimdi kullanıcılar başvuru yapabiliyor. Bunu nasıl yapacağınızı aşağıda sırasıyla anlattık:

1. Adım: Ayarlarınıza gidin ve “Hesap” ı tıklayın

2. Adım: Ardından “Doğrulama İste” yi tıklayın

3. Adım: Ardından, aşağıdakileri doldurmanız gereken uygulama istek sayfasına yönlendirilirsiniz:
– Kullanıcı adı
– Ad Soyad
– İnsanların sizi tanıdığı isminizi girin. – Hesap kategorisi
– Devlet tarafından verilmiş fotoğraflı kimliğinizin resmini yükleyin (örn. Pasaport, lisans veya fotoğraf / kimlik kartı)


Adım 4: son adım göndermek basın ve beklemeye başlayın.

Daha sonra talebinizin başarılı olup olmadığını size bildirecek olan Instagram tarafından incelenecektir. Hemen bir yanıt beklemeyin ve Instagram’ın asla bunun için ödeme yapmanızı veya size bir e-posta göndermenizi istemediğini unutmayın. Bu tür bir şey alırsanız, muhtemelen bir aldatmaca olduğunu bilmelisiniz (instagram sizden şifre istemez).

Başvurumun başarılı olmasını nasıl sağlayabilirim?

1. Kural kırıcı olma
Uygulamanın Kullanım Şartları ve Topluluk Kurallarını ihlal etmemelisiniz Instagram size bir doğrulama rozeti verecekse, kurallarına uymanızı isteyeceklerdir.

2. Özgün olun 
Instagram ayrıca, gerçekten söylediğiniz kişi olmanızı da istiyor; gerçek kişi ( botlara izin verilmez ), kayıtlı bir işletme veya kayda değer bir marka olmanızı ister ve bu kişilere mavi tik verir.

3. Herkese açık olun
Bu doğrulama rozeti için özlem duyuyorsanız, hesabınız zaten herkes tarafından görülebilir, değil mi? Harika! Aksi takdirde Instagram isteğinizi reddeder, bu nedenle hesabınızın herkese açık olduğundan emin olun.

5. Dikkate değer bir kişi olun
Instagram, yalnızca ‘iyi bilinen, çok aranan bir kişiyi, markayı veya varlığı temsil ediyorsanız’ sizi doğrulayacaktır, bu nedenle uygulama içinde ve dışında dikkate değer bir kişi olması önemlidir. Ayrıca, kendi web siteniz dışında harici bir basın elde ederseniz, bu instagramın güvenilirliğinizi tanımasına izin verecektir. Kariyerinize yeni başlıyorsanız, başvurmadan önce bu şeyleri alana kadar biraz beklemek en iyisi olabilir.

Başvurum Reddedildi! Şimdi ne yapmalıyım? Talebiniz reddedilirse vazgeçmeyin! 30 gün sonra tekrar başvurabilirsiniz. Bu dönemde profilinizi geliştirmek, kitlenizi büyütmek için bolca zaman vardır.

Evet arkadaşlar bugünkü instagram yazımız bu kadar umarım anlamışsınızdır anlamayan arkadaşlarım kardeşlerim twitterdan ya da instagram üzerinden bana ulaşabilir.

Sosyal Medya Hesaplarım:

Twitter.com/alp4eren

İnstagram.com/alper_19071

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir