Taklitten kapanan instagram hesabı nasıl açılır?

Herkese merhaba arkadaşlar bu yazımızda instagram hesabınız taklitten kapandıysa nasıl açabilirsiniz onu anlatacağım hemen yazımıza geçelim.

İnstagram Hesabımız Nasıl Taklitten Kapatılıyor?

İlk olarak bu sorunun cevabını size anlatayım; diyelim ki sizin 500 takipcili bir instagram hesabınız var ve aktif olarak kullanıyorsunuz profil fotoğrafınızda da kendi yüzünüzün göründüğü bir fotoğrafınız var, size düşman olan ya da kavga ettiğiniz arkadaşınız ya da tanımadığınız sadece eğlence ve deneme amaçlı instagram hesabınızı kapatmak isteyen birisi sizin profil fotoğrafınızı ve biografinizdeki herşeyi sizden daha yüksek takipcili bir hesaba kopyalar, profil fotoğrafı ve biografisini aynı sizinki gibi yapar ve sizin profilinize gelerek “bu kişi beni taklit ediyor” diye şikayet eder bu işlemi yapması için de en büyük detay takipcisinin sizden yüksek olması gerekiyor. Bu yöntem ile sizin instagram hesabınızı kapatabiliyorlar.

Taklitten Nasıl Korunuzur?

Bu sorunun cevabı aslında çok basit profil fotoğrafınızda insan yüzü olmayacak yani logonuz olacak bu logo baş harfiniz olabilir ya da insan yüzü görünmeyen herhangi başka bir fotoğraf olabilir böylece instagram hesabınız taklit yemekten kurtulacak.

Taklitten Kapanan İnstagram Hesabını Nasıl Açarız?

Öncelikle BURAYA tıklayarak size verdiğim instagram formuna gideceksiniz daha sonra “Bir devlet kurumundan alınmış geçerli bir fotoğraflı kimliğiniz var mı (ör. pasaport, ehliyet)?” yazan yerin hemen altından “evet”e tıklayacaksınız daha sonra karşınıza gelen yere bilgilerinizi DOĞRU bir şekilde ekleyeceksiniz eğer bilgilerinizi (ad soyad, kullanıcı adı vs) doğru girmesseniz hesabınızın açılma ihtimali düşer. Bilgilerinizi doğru girdikten sonra kimliğinizin ön ve arka yüzünün fotoğrafını NET görünecek bir şekilde çekerek form’un altında bulunan “Dosyaları Seç” kısmına tıklayarak çektiğiniz fotoğrafları form’a yükleyin daha sonra “Geçerli bir kimlik yüklemezsem hesabım için yardım alamayacağımı anlıyorum.” yazan kısıma da tıklayarak onay verin ve “Gönder” butonuna basarak itirazınızı instagrama gönderin 7-10 gün arasında mail adresinize hesabınızın aktif olduğuna dair bir mail gelecek. Size verdiğim formda bilgilerinizi doğru girerseniz hesabınızın açılma ihtimali artacaktır.

Evet yazımızın sonuna geldik bizi sosyal medyadan da takip edebilir ve yapamadığınız şeyler olursa sosyal medya hesaplarımdan iletişime geçebilirsiniz.

Twitter.com/alp4eren

İnstagram.com/alper_19071

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir