Twitterda Liste Ne işe Yarar? Nasıl Açılır?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda twitterda liste ne işe yarar ? ve nasıl açılır bu soruların cevabını vereceğiz.

Twitterda Liste Ne işe Yarar?

Twitterda liste genelde fav veya rt grupları için kullanılır yani havuz sistemi olarak kullanılır. Mesela bir twitter listesi oluşturdunuz ve bu listeye üye eklediniz eklediğiniz üyelerin bütün tweetleri ve retweetleri bu listeye düşer. Bu sayede eğer fav arttırmak amacı ile kullanıyorsanız listenin yanında bir de fav grubu için sohbet grubu açmalısınız ve listenizin kurallarını koymalısınız.

Örneğin benim TR FAV adında bir listem var ve bu liste günlük olarak kontrol ediliyor yani listedeki bütün kullanıcılar aktif olarak listedemdeki tüm tweetleri favlıyor ve konuşma grubuna Full yazıyor bu sayede üyeler arasında etkileşim yani fav oluyor.

Peki Twitter Listeleri Başka Ne İşe yarar?

Twitter listeleri, tweetlerini sevdiğiniz birkaç twitter fenomeninin tweetlerini daha rahat görebilmek için liste oluşturursunuz ve listeye onları de eklersiniz bu sayede hergün listeye bakarak onların attığı tweetleri ve retweetleri görürsünüz.

Fav Grubu Listelerinde Kontrol Nasıl Yapılır?

Listeyi yan hesabınızla açmalısınız çünkü listeyi açtığınız hesabı listeye alamassınız ana hesabınızla fav grubu listesi açarsanız kendinizi listeye alamassınız ve fav gelmez.

Yan hesabınızla açtığınız listeye farklı bi yan hesabınızı alın ve bu hesabınızdan gruptakilerin haberi olmaması gerekiyor 24 saat içerisinde 1 tweet atın ve attığınız kontrol tweetini favlayan kişileri bir txt dosyasına kayıt edin bir de listedeki kişileri bir txt dosyasına kayıt edin ve ikisini karşılaştırın tabiki yan hesapla fulleme yapanların fulledikleri hesapları txt dosyasına eklemeyi unutmayın yoksa eksik kontrol yaparsınız.

Twitterda Liste Nasıl Oluşturulur?

Twitterda liste oluşturabilmeniz için bir twitter hesabınızın olması gerekmektedir eğer bir twitter hesabınız yoksa BURAYA tıklayarak yeni bir hesap açabilirsiniz

Hesaba giriş yaptıktan sonra sol tarafta “listeler” yazar oraya tıklayın ve yeni liste oluşturun bu sayede yeni bir liste oluşturabilirsiniz.

Evet arkadaşlar bu yazımızda ise Twitterda Liste Ne işe Yarar? Nasıl Açılır? sorularını yanıtladık umarım anlamışsınızdır anlamayan arkadaşlar var ise bana twitterdan ya da instagram üzerinden ulaşabilir.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir